Przygotuj się do sesji!

Uniwersytecki Ośrodek Wsparcia i Rozwoju Osobistego

serdecznie zaprasza wszystkich studentów i doktorantów UMK

na warsztaty z cyklu "Przygotuj się do sesji!"

Oferta warsztatów:

  • Uwolnij napięcie! – ruchowo-oddechowy warsztat relaksacyjny dla studentów przed sesją
  • Niech Moc będzie z Tobą! Strategie uczenia się do egzaminów/ May the force be with you! Learning strategies in preparation for exams
  • Stres – jak rozpoznać symptomy i skutecznie poradzić sobie z nimi?

oraz


Uwolnij napięcie!
Ruchowo-oddechowy warsztat relaksacyjny dla studentów przed sesją
(warsztat dwujęzyczny)

Warsztat oparty na ruchu spontanicznym, technice release z wykorzystaniem ćwiczeń oddechowych i kontakt improwizacji, podczas których poznasz sposoby na rozluźnianie nagromadzonych napięć w ciele, dowiesz się jak w czasie wzmożonego stresu – np. sesji egzaminacyjnej, możesz poprzez wykorzystanie prostych zasad pomóc swojemu ciału uwolnić napięcia i rozluźnić odpowiednie partie mięśniowe. Ponadto warsztat ten wzbogaci poczucie świadomości Twojego ciała i jego centrum.

Prowadząca: Mgr Małgorzata Błaszczak – instruktorka tańca współczesnego i bungee flying, animatorka kultury ze specjalizacją małych form teatralnych, twórczyni przedsięwzięć taneczno-teatralnych, uczestniczka wielu kursów i warsztatów ze świadomości ciała, doświadczenie jako instruktor zajęć ruchowych zdobywa pracując zarówno z dziećmi, dorosłymi jak i seniorami, pracowniczka UMK na stanowisku specjalisty ds. międzynarodowych partnerstw oraz propagatorka międzykulturowej integracji na uczelni.

Termin: 24.01.2023r. (wtorek), godz. 18:00-20:00.

Miejsce: świetlica UCS, ul. Gagarina 35, Toruń (mapa)

Forma: Stacjonarnie, dwujęzyczny - j. polski i j. angielski

Zapraszamy w wygodnym, sportowym stroju.
Należy przynieść lekkie buty sportowe na salę lub ćwiczyć na boso.


 Niech Moc będzie z Tobą!
Strategie uczenia się do egzaminów

Sukces na egzaminach zależy od wielu czynników, a poświęcona im prezentacja omówi strategie uczenia się sprawiające, że nasze przygotowanie będzie bardziej efektywne i autonomiczne, łatwiejsze, szybsze i przyjemniejsze dla uczącego się. Omówimy zasady i przykłady technik bardziej skutecznego zapamiętywania, głębszego przetwarzania materiału, kompensowania deficytów językowych (przy zdawaniu w języku obcym), sterowania własnym uczeniem się i współpracy z innymi.

Prowadzący: mgr Krzysztof Strzemeski, anglista, dydaktyk i doświadczony egzaminator z Katedry Języka Angielskiego i Językoznawstwa Stosowanego w Instytucie Językoznawstwa na Wydziale Humanistycznym UMK. Na co dzień zajmuje się kształceniem nauczycieli języków obcych i ma doświadczenie z pracą z grupami międzynarodowymi. Zawsze interesowały go teoretycznie i praktycznie strategie uczenia się.

Termin: 25.01.2023r. (środa), 16:30-18:30, online

link do spotkania


 Stres – jak rozpoznać symptomy i skutecznie poradzić sobie z nimi?

Stres jest integralnym elementem życia zarówno w sferze osobistej jak i zawodowej. W odpowiednim nasileniu jest mobilizujący i motywujący. Jednak przedłużający się, silny stres nie sprzyja naszej efektywności i jakości życia. Sytuacja ważna, jaką jest przygotwanie do egzaminów, często wywołuje silny stress. Każdy inaczej może na niego reagować i radzić sobie z nim.  Podczas dwugodzinnego spotkania poznacie i przećwiczą techniki skutecznego radzenia sobie ze stresem.

Prowadząca: Dr Jolanta Jaworska, psycholog, terapeuta, coach i trener.  Wykładowca na UMK. Od  przeszło 20 lat prowadzi zajęcia rozwijające umiejętności miękkie w tym kompetencje intra i interpersonalne. Oprócz warsztatów i szkoleń, w trakcie których dzieli się swoją wiedzą z uczestnikami,  prowadzi także terapię, w której klienci uczą się, w jaki sposób radzić sobie z trudnościami  dnia codziennego i realizować swoje cele.

Termin: 30.01.2023 (poniedziałek), godz. 16:00-18:00, stacjonarnie

Miejsce: świetlica UCS, ul. Gagarina 35, Toruń (mapa)

 

Uniwersytecki Ośrodek Wsparcia i Rozwoju Osobistego