Aktualności

English version

Polecane wydarzenia

04.12.2022

Strefa komfortu PSRP

„Strefa komfortu PSRP” to projekt Parlamentu Studentów RP skierowany do wszystkich studentów z całej Polski polegający na wsparciu psychologicznym. W ramach tej inicjatywy każdy z nas będzie miał możliwość skorzystania z indywidualnej pomocy online oraz wzięcia udziału w webinariach prowadzonych przez specjalistów. 

więcej>>>

20.11.2022

W poszukiwaniu równowagi między pracą a życiem osobistym

Zapraszamy na nagranie wykładu, który odbył się 17.11.2022r. o równowadze między pracą a życiem osobistym.

więcej>>>

16.11.2022

Medyczna Środa z Collegium Medicum

Collegium Medicum serdecznie zaprasza na kolejny cykl wykładów popularnonaukowych Medyczna Środa. W każdą środę, tradycyjnie o godz. 18:00 zapraszamy na transmisje prowadzone za pośrednictwem oficjalnego kanału Collegium Medicum UMK w serwisie YouTube!

więcej>>>

25.10.2022

„Wsparcie na starcie”

Skorzystaj z oferty przygotowanej dla społeczności akademickiej przez UOWIRO w nowym roku akademickim. Już dzisiaj zapisz się na warsztaty i weź udział w przygotowanych wydarzeniach.

Oferta dla studentów>>>

Oferta dla doktorantów>>>

Oferta dla pracowników>>>

18.10.2022

Spotkanie otwarte "Porozmawiajmy o mobbingu"

Pełnomocnicy rektora zapraszają wszystkie osoby pracujące na UMK na spotkanie otwarte dotyczące mobbingu na uczelni

15.10.2022

YUFE o zrównoważonym rozwoju #2

Eksperci i ekspertki z pięciu uniwersytetów YUFE: Uniwersytetu w Antwerpii, Unwersytetu w Bremen, Uniwersytetu Karola III w Madrycie, Uniwersytetu Wschodniej Finlandii i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu przygotowali serię wykładów poświęconych zrównoważonemu rozwojowi.

15.10.2022

Wraca "Wtorek z nauką"

Wydział Nauk o Zdrowiu CM UMK zaprasza na wykład inauguracyjny rozpoczynający nowy cykl spotkań w ramach "Wtorków z nauką".

08.09.2022

Konferencja "Ubóstwo i Wykluczenie Menstruacyjne" - 14.10.2022r. 

Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Ubóstwo i Wykluczenie Menstruacyjne", organizowanej przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytecki Ośrodek Wsparcia i Rozwoju Osobistego, Instytut Przeciwdziałania Wykluczeniom oraz Fundację Różowa Skrzyneczka. 

22.09.2022

O formach wsparcia osób z jąkaniem – konferencja w Bibliotece Uniwersyteckiej

W dniach 23 i 24 września w Bibliotece Uniwersyteckiej odbędzie się konferencja pt. "Perspektywy ruchu samopomocowego w Polsce" organizowana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Jąkających się OSTOJA z Lublina i toruńską Bibliotekę Uniwersytecką. Tematem obrad będą cieszące się coraz większą popularnością na świecie formy pracy z osobami z jąkaniem, takie jak inicjatywy samopomocowe, grupy wsparcia i Kluby "J", ukierunkowane na poprawę komunikacji, jakości życia oraz wsparcie terapeutyczne.

 

27.06.2022

Ableizm, disablizm i disability hate crime w koncepcjach, badaniach i przykładach

Zapraszamy do udziału w wykładzie, organizowanym przez Pracownię dla Równości Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, przy wsparciu Instytutu Przeciwdziałania Wykluczeniom.
Warsztaty zatytułowane "Ableizm i disablizm w koncepcjach, badaniach i przykładach" wygłosi dr hab. Beata Borowska-Beszta, prof. UMK.

17.05.2022

Przygotuj się do sesji!

Uniwersytecki Ośrodek Wsparcia i Rozwoju Osobistego serdecznie zaprasza wszystkich studentów i doktorantów UMK na warsztaty z cyklu "Przygotuj się do sesji!". Poznaj z nami strategie uczenia się, efektywnego zarządzania czasem oraz radzenia sobie w sytuacjach stresowych.

 więcej>>>

17.05.2022

Get ready for the session!

The University Center for Support and Personal Development cordially invites all students of the Nicolaus Copernicus University to the workshop "Get ready for the session!"

 >>>

04.05.2022

Zaproszenie na wykłady otwarte Poradni YUFE

Wydział Filozofii i Nauk Społecznych zaprasza na wykłady otwarte w ramach Poradni YUFE.

więcej>>>

04.05.2022

Zaproszenie na II Ogólnopolską Konferencję Studencką "PsychoNova"

Koło Naukowe Popularyzowania Psychologii "Animus" działające przy Instytucie Psychologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu ma zaszczyt ogłosić III edycję Ogólnopolskiej Konferencji Studenckiej "PsychoNova"! Celem konferencji PsychoNova jest zachęcenie studentów i doktorantów psychologii oraz nauk pokrewnych do zaprezentowania własnej aktywności badawczej oraz promocja kierunku "psychologia" Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na konferencyjnej i naukowej arenie polskiej psychologii. 

więcej>>>

04.05.2022

Zaproszenie na XV Toruńską Pedagogiczną Konferencję Studencką (PKS)

Wydział Filozofii i Nauk Społecznych zaprasza do zgłaszania wystąpień i udziału w Konferencji studenckiej PKS pt. Młodzi o wyzwaniach współczesnego świata. XV Toruńska Pedagogiczna Konferencja Studencka (PKS) ma na celu stworzenie przestrzeni do dyskusji, wymiany poglądów, zaprezentowania przeprowadzonych badań i analiz dotyczących zróżnicowanych wyzwań, z którymi mierzą się młodzi ludzie oraz sposobów radzenia sobie z nimi.

więcej>>>

 

22.04.2022

Zaproszenie na webinar pt.: Rozmowa z osobą chorą przewlekle i jej rodziną po diagnozie i w trakcie leczenia"

Uniwersytecki Ośrodek Wsparcia i Rozwoju Osobistego serdecznie zaprasza pracowników i studentów UMK na webinar pt.: "Rozmowa z osobą chorą przewlekle i jej rodziną po diagnozie i w trakcie leczenia".  Webinar poprowadzi lek. Konrad Komar-Czapski.

Spotkanie odbędzie się zdalnie na platformie Teams dnia 27.04.2022 roku o godzinie 17:00-19:30. Link do spotkania

Serdecznie zapraszamy

08.04.2022

Uniwersyteckie Centrum Sportowe zaprasza na nowy cykl zajęć – Joga w Centrum

Sympatyków jogi oraz entuzjastów aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu zapraszamy do udziału w zajęciach, które będą odbywały się na terenie naszego Centrum sportowego. Na pierwszą praktykę jogi zapraszamy już w poświąteczną sobotę 23.04.2022 roku, na godzinę 10.00.

więcej>>>

31.03.2022

Zaproszenie na warsztaty wiedzy na temat spektrum autyzmu

Koło Naukowe Pedagogów Specjalnych Instytutu Nauk Pedagogicznych UMK zaprasza na warsztaty wiedzy na temat spektrum autyzmu.

Termin: wtorek, 05.04.2022 r. 

Godzina 10:00 -11:30

Miejsce: Klub Kotłownia, ul. Słowackiego 5/7, Toruń

Rejestracja na warsztaty

21.03.2022

Zaproszenie na webinar pt.: "Jak rozmawiać z dziećmi o śmierci, wojnie i cierpieniu"

Uniwersytecki Ośrodek Wsparcia i Rozwoju Osobistego serdecznie zaprasza na webinar pt.: "Jak rozmawiać z dziećmi o śmierci, wojnie i cierpieniu", który odbędzie się w ramach cyklu organizowanego przez Wydział Filozofii i Nauk Społecznych pn.:"Czas wojny. Czas pokoju. Jak rozmawiać o...?".

Spotkanie odbędzie się zdalnie na platformie Teams dnia 30.03.2022 roku o godzinie 17:00-19:00.

Link do spotkania

Webinar poprowadzi prof. dr hab. Józef Binnebesel pracownik naukowy Instytutu Nauk Pedagogicznych UMK, terapeuta, pedagog specjalny, tanatopedagog.

Serdecznie zapraszamy

21.03.2022

Treningi dla osób z niepełnosprawnościami narządu ruchu

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka "PODAJ DALEJ" zaprasza na serię 14 różnych treningów dla osób z niepełnosprawnościami narządu ruchu. W każdy wtorek i czwartek na profilu Facebook Fundacji oraz na kanale YouTube ukazują się kolejne odcinki dedykowane osobom z konkretnym rodzajem niepełnosprawności.
więcej>>>

28.02.2022

POMOC PSYCHOLOGICZNA DLA OBYWATELI UKRAINY

więcej>>> 

28.02.2022

Studenci UMK #napomocUkrainie

Samorząd Studentów UMK we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem w Toruniu organizuje zbiórkę środków, które zostaną przekazane potrzebującym z Ukrainy

więcej>>> 

28.02.2022

PCK na pomoc Ukrainie

Platforma RazemDlaUkrainy.pl wspiera działania PCK na rzecz uchodźców z Ukrainy

więcej>>> 

23.02.2022

Zaproszenie do projektu "Asystent Studenta z ASD"

Koło Naukowe Pedagożek i Pedagogów Specjalnych UMK zaprasza do projektu "Asystent Studenta z ASD". Celem projektu jest zwiększenie dostępności UMK dla studentów ze spektrum zaburzeń autystycznych. Oferujemy wsparcie w formie poradnictwa oraz usług asystenckich dla studentów z ASD.

więcej>>> 

24.11.2021

Zaproszenie na spotkanie pn.:„Od myśli do próby samobójczej – co mogę zrobić, jak mogę pomóc?”

Uniwersytecki Ośrodek Wsparcia i Rozwoju Osobistego zaprasza na spotkanie pn.:„Od myśli do próby samobójczej – co mogę zrobić, jak mogę pomóc?”.

więcej>>> 

18.10.2021

Zaproszenie na bezpłatne warsztaty pn.:„Profilaktyka w chorobie nowotworowej”

Uniwersytecki Ośrodek Wsparcia i Rozwoju Osobistego oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA - Poland Oddział Bydgoszcz serdecznie zapraszają na warsztaty pn.: „Profilaktyka w chorobie nowotworowej”, które odbędą się w dniu 27.10.2021 w Bydgoszczy i 28.10.2021 w Toruniu.

więcej>>> 

01.09.2021

Zaproszenie do badania dotyczącego dobrostanu w czasie pandemii

Szanowni Państwo,
Uniwersytecki Ośrodek Wsparcia i Rozwoju Osobistego ponownie zaprasza Państwa
do udziału w anonimowym badaniu dotyczącym dobrostanu w okresie
pandemii. Uzyskane wyniki dadzą nam szansę na przygotowanie pomocy
i wsparcia zgodnie z potrzebami.

link do badania dla pracowników UMK:
https://ankiety.umk.pl/v3/index.php/882586?newtest=Y&lang=pl

link do badania dla studentów i doktorantów:
https://ankiety.umk.pl/v3/index.php/924278?newtest=Y&lang=pl

Z wyrazami szacunku,
Uniwersytecki Ośrodek Wsparcia i Rozwoju Osobistego

05.07.2021

Joga nad Martówką

Uniwersyteckie Centrum Sportowe zaprasza na jogę w parku na Bydgoskim Przedmieściu. Spotkania będą odbywać się w każdą niedzielę lipca (4, 11, 18, 25 lipca 2021 r.) w godzinach 10:00-11:30 na terenach rekreacyjnych nad Martówką. W razie niepogody zajęcia będą odbywać się na hali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego przy ul. Św. Józefa 17.

Chętni powinni mieć ze sobą matę lub koc i być w wygodnym stroju.

Wydarzenie na Facebooku

22.06.2021

Bezpłatna rehabilitacja pacjentów po COVID-19

Ośrodek Rehabilitacji NZOZ Remedis sp. z  o.o.  w Toruniu oferuje kompleksowy program rehabilitacji dla pacjentów, którzy chorowali na COVID-19. Koszty rehabilitacji pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia.

więcej>>>

11.06.2021

Webinar poświęcony zagadnieniom stresu i technik radzenia sobie z nim

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów i doktorantów Uczelni na webinar poświęcony zagadnieniom stresu i technik radzenia sobie z nim w okresie sesji i w życiu codziennym. Spotkanie odbędzie się 17 czerwca b.r. w godzinach 15.00-17.00 na platformie MS Teams.

więcej>>>

08.06.2021

Sieć Poradni Studenckich UMK

Zapraszamy do skorzystania z usług Sieci Poradni Studenckich. Ideą sieci poradni jest dostarczenie szerokiej palety usług związanych z poradnictwem oraz zwiększenie zaangażowania społeczności akademickiej w życie otoczenia społecznego uniwersytetu. Bezpłatnej pomocy mieszkańcom udzielają studenci, którzy w zakresie wiedzy zdobytej na studiach mogą podzielić się nią z mieszkańcami miasta i regionu. 

więcej>>>

04.05.2021

Cykl spotkań - „Rusz się”

Serdecznie  zapraszamy studentów, doktorantów i wszystkich pracowników Uniwersytetu
na cykl spotkań zatytułowanych „Rusz się”. Spotkania będą dotyczyły szeroko rozumianej aktywności fizycznej. Prowadzący spotkania pokażą, na jaką aktywność fizyczną możemy pozwolić sobie w miejscu pracy i poza nią.

więcej>>>

04.05.2021

Pamiętniki pandemii. "Wnuki rosną, zdrowie się sypie, życie ucieka"

Żyjemy w społeczeństwie niepewności – mówi socjolog prof. Arkadiusz Karwacki, podsumowując badania nad zapiskami Polaków z czasu pandemii. O czym piszą, jak się czują? Wyniki są przygnębiające. 

więcej>>>

23.04.2021

Wieczór z krótkimi filmami o zdrowiu psychicznym

Studenci filologii angielskiej zapraszają studentów i wykładowców na wieczór z tłumaczonymi przez siebie krótkimi filmami dokumentalnymi i fabularnymi o tematyce zdrowia psychicznego, zaburzeń i urazów psychicznych oraz neuroróżnorodności.

więcej>>>

12-16.04.2021

Inauguracyjny tydzień Ośrodka

Uniwersytecki Ośrodek Wsparcia i Rozwoju Osobistego UMK serdecznie zaprasza studentów, doktorantów oraz wszystkich pracowników Uniwersytetu Mikołaja Kopernika na inauguracyjny Tydzień Ośrodka zaplanowany na okres 12-16 kwietnia 2021 w formie zdalnej.

W trakcie tego tygodnia planujemy zaprezentować Państwu nowoutworzoną stronę internetową Ośrodka, a także zaprosić na ciekawe wykłady, wywiady i spotkania.

Część spotkań, takich jak rozmowa z Dyrektorem Ośrodka, Pełnomocnikami Rektora i z Psychologami odbędą się na żywo za pomocą platform zdalnych. Poniżej znajdą Państwo dokładne terminy wydarzeń a także formularze, przez które można przesłać anonimowo pytania, które chcą Państwo zadać Psychologom lub Pełnomocnikom. Oczywiście, będzie także możliwość zadawania pytań w trakcie spotkania😊.

Uwaga: Linki do wydarzeń będą uaktywniane w terminie rozpoczęcia wydarzenia.

Wszystkich serdecznie zapraszamy! Do zobaczenia😊

 

PROGRAM TYGODNIA

UNIWERSYTECKIEGO OŚRODKA WSPARCIA I ROZWOJU OSOBISTEGO 

 

12.04 (poniedziałek):

 • 10.00-11.00 – spotkanie na żywo z  Dyrektor Ośrodka Wsparcia i Rozwoju Osobistego, dr Małgorzatą Fopka-Kowalczyk „Troska i współczucie w praktyce – czyli kilka słów o Ośrodku”

 • 13.00 – konkurs dla studentów: Samorząd Studencki UMK „Deal with it" Regulamin konkursu

 • 14.00 – Wykład: dr hab. Arkadiusz Karwacki, prof. UMK "Uważność w społeczeństwie niepewności"

13.04 (wtorek):

 • 9.00 – podróż po ścieżkach ośrodka - wycieczka po gabinecie Ośrodka

 • 11.00 – wywiad z Prorektor ds. Studenckich prof. dr hab. Beatą Przyborowską, dr hab. Arkadiuszem Karwackim, prof. UMK oraz dr Małgorzatą Fopka-Kowalczyk „UMK. W czym możemy pomóc?” (link do wywiadu) 

 • 14.00 – wykład: Prof. dr hab. Piotr Błajet „Moje zdrowie – co ja mogę?” 

14.04 (środa):

 • 10.00 – wykład: mgr Anna Mielczarek-Taica "Samoukojenie - czyli jak radzić sobie ze stresem na co dzień" 

 • wywiad z Dyrektor Ośrodka, dr Małgorzatą Fopka-Kowalczyk dla Głosu Uczelni: „Pomagać i wspierać” (link  do wywiadu

15.04 (czwartek):

 • 10.00 – wykład: dr Małgorzata Stankiewicz „Samotroska w czasach pandemii” 

 • 13.00 – spotkanie ze sportowcami: Patrycją Lorkowską, Julią Walczak, Adrianem Brzezińskim – „Studia – sport – rozwój osobisty” 

 16.04 (piątek):

 • 10.30-11.30 - konsultacje na żywo z Pełnomocnikami JM Rektora: dr hab. Aleksandrą Derrą, prof. UMK  i dr Bartłomiejem Chludzińskim: W czym możemy pomóc? - równość, bezpieczeństwo, rozwiązywanie sporów” 

 • 14.00-15.30 – spotkanie na żywo na platformie Teams z psychologami UMK: dr Magdaleną Cyrklaff-Gorczycą i mgr Barbarą Lorek: "Dlaczego rozmowa jest ważna? Kilka słów o pracy psychologa" 

 • 16.00 – Zakończenie Tygodnia Ośrodka 

Uniwersytecki Ośrodek Wsparcia i Rozwoju Osobistego