Coaching indywidualny dla pracowników i doktorantów UMK

Pojęcie, cele i adresaci coachingu

Coaching to narzędzie rozwojowe służące aktywizowaniu mocnych stron pracowników (naukowych, dydaktycznych, administracyjnych) i doktorantów UMK oraz budowaniu nowych strategii myślenia i działania prowadzących do zwiększenia efektywności w obszarze zadaniowym i relacyjnym.

Coaching indywidualny polega na budowaniu partnerskiej, opartej na zaufaniu relacji
z klientem. Zorientowany jest na określenie i realizację konkretnych celów. Bazuje on na wewnętrznych zasobach klienta, a zastosowane metody pomagają w wydobyciu posiadanych talentów tak, by zrealizować zakładany cel. Coaching nie jest psychoterapią ani doradztwem, ani mentoringiem. Cechuje się brakiem dyrektywności, a jego celem jest tworzenie zmiany
w dotychczasowym życiu klienta.

A. Furmańska-Maruszak - Coaching w środowisku akademickim (pdf, 923KB)

Oczekiwane rezultaty coachingu

Efekty coachingu pojawią się zarówno w obszarze osobistym, jak i zawodowym pomagając w zidentyfikowaniu i rozwijaniu posiadanych zasobów. Mają one zarówno wymiar indywidualny, jak i organizacyjny.

Oczekiwane efekty w wymiarze indywidualnym: zwiększenie pewności siebie, rozwój kompetencji interpersonalnych, poprawa wydajności pracy, poprawa równowagi w życiu osobistym i zawodowym, lepsza organizacja pracy i życia osobistego, lepsze samopoczucie i lepsze relacje w domu i w pracy.

Oczekiwane efekty w wymiarze organizacyjnym Uczelni: pełniejsze wykorzystanie zasobów pracownika, wzrost motywacji pracowników i ich zaangażowania we własny rozwój, zwiększenie efektywności w pracy naukowej, dydaktycznej i administracyjnej uczelni, wzmocnienie relacji między pracownikami, większa kreatywność i otwartość na zmiany.

Oferta coachingowa

Indywidualne sesje coachingowe trwają 60 minut. Osobie zainteresowanej proponujemy udział w cyklu sześciu sesji coachingowych (liczba sesji może być mniejsza niż sześć w zależności od potrzeb). Sesje odbywają się raz w tygodniu w formie spotkania osobistego. W uzasadnionych przypadkach, po wcześniejszym umówieniu z trenerem, spotkania mogą odbywać się on-line na platformie TEAMS.

Miejsce coachingu

Ośrodek Wsparcia i Rozwoju Osobistego
ul. Reja 25
87-100 Toruń

Harmonogram coachingu

Spotkania coachingowe możliwe są w terminach:

poniedziałki od 9:00 do 15:15 oraz we środy od 9:00 do 11:30 lub w innym terminie indywidualnie uzgodnionym z prowadzącą

Zapisy

Osoby zainteresowane udziałem w sesjach coachingowych proszone są o wcześniejszy kontakt mailowy z prowadzącą (afmaruszak@umk.pl) w celu ustalenia terminu wizyty. 

W treści maila należy podać imię, nazwisko i swój statusu na Uczelni (doktorant lub pracownik UMK) oraz proponowany termin coachingu. Po wysłaniu wiadomości prosimy czekać na kontakt ze strony trenera w celu umówienia terminu coachingu.

Prowadząca

Furmańska-Maruszak Agnieszka zdjęcie profilowe

dr Agnieszka Furmańska-Maruszak –coach ICI, nauczyciel akademicki, doktor nauk ekonomicznych. Pracuje w Instytucie Socjologii oraz w Uniwersyteckim Ośrodku Wsparcia i Rozwoju Osobistego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od ponad 20 lat zajmuje się problematyką zarządzania ludźmi w organizacjach (HRM) oraz rynku pracy. Prowadzi treningi umiejętności interpersonalnych. Wspiera nauczycieli akademickich oraz pracowników administracyjnych uczelni w ich rozwoju poprzez coaching indywidualny i warsztaty grupowe. Naukowo i z pasji przygląda się życiu seniorów i ich potrzebom. Prezes Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Prywatnie – żona i mama, pływaczka i ratownik wodny WOPR.


Regulamin indywidualnych sesji coachingowych

  1. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zapewnia bezpłatne indywidualne sesje coachingowe rozumiane jako narzędzie rozwojowe służące aktywizowaniu mocnych stron pracowników oraz doktorantów UMK oraz budowaniu nowych strategii myślenia i działania poprzez budowanie partnerskiej, opartej na zaufaniu relacji z klientem zorientowanej na określenie i realizację konkretnych celów.
  2. Indywidualne sesje coachingowe skierowane są do pracowników naukowych, dydaktycznych i administracyjnych oraz do doktorantów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.
  3. Sesje coachingowe trwają 60 minut. Maksymalna liczba sesji coachingowych w pracy z jednym klientem to 6 sesji.
  4. Sesje coachingowe odbywają się w formie osobistego spotkania. W wyjątkowych przypadkach możliwe są sesje on-line z wykorzystaniem platformy TEAMS.
  5. Coach zobligowany jest do zachowania poufności przebiegu sesji.
  6. Podczas sesji coachingowych nie pracuje się z następującymi tematami: uzależnienia, przemoc fizyczna i psychiczna, choroby psychiczne, żałoba.
Uniwersytecki Ośrodek Wsparcia i Rozwoju Osobistego