Warsztaty „Profilaktyka w chorobie nowotworowej”

W dniu 27.10.2021 w Bydgoszczy i 28.10.2021 w Toruniu odbyły się  warsztaty pn.: „Profilaktyka w chorobie nowotworowej” organizowane przez Uniwersytecki Ośrodek Wsparcia i Rozwoju Osobistego oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA - Poland Oddział Bydgoszcz.

Dziękujemy za udział w warsztatach i zapraszamy do zapoznania się z materiałami szkoleniowymi przygotowanymi przez prelegentów. 

Materiały szkoleniowe:

  • Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland opowiada o programie o profilaktyce raka jądra.

 Notka o prelegentkach:

  • Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Bydgoszcz zajmuje się zwiększaniem prozdrowotnej świadomości w społeczeństwie, a także działaniem na rzecz wolności i praw człowieka. Prowadzą działania zachęcające do profilaktyki nowotworów szyjki macicy, piersi czy jąder, poprzez samobadanie czy wykonywanie regularnych badań.
  • dr Małgorzata Rebiałkowska-Stankiewicz - psychoonkolog, pedagog, terapeutka traumy. Adiunkt na Wydziale Pedagogiki UKW w Bydgoszczy, koordynator Akademii Walki z Rakiem Fundacji Światło w Toruniu.  Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z pacjentami chorymi onkologicznie i ich rodzinami, osobami po stracie dziecka, osobami w żałobie, rodzinami osób chorych przewlekle. Na terenie Torunia prowadzi szereg akcji profilaktycznych, społecznych mających na celu edukację dotyczącą choroby nowotworowej i radzenia sobie z nią.
  • mgr Marlena Cichoń - dietetyk, zawodowo związana z Akademią Walki z Rakiem, gdzie wspomaga swoją wiedzą chorych onkologicznie i ich bliskich, znajdujących się na różnych etapach choroby. Posiada wiedzę z zakresu żywienia i najnowszych standardów dietetycznych.

<<powrót

Uniwersytecki Ośrodek Wsparcia i Rozwoju Osobistego