Pomoc psychiatryczna

English version

Pomoc świadczona przez UMK

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu w trosce o dobrostan psychiczny społeczności akademickiej podjął od 1 stycznia 2024 roku współpracę z Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej REMEDIS sp. z  o. o., w ramach której oferuje Państwu bezpłatne konsultacje psychiatryczne.

REGULAMIN KONSULTACJI PSYCHIATRYCZNYCH

  1. Do korzystania z konsultacji psychiatrycznych uprawnione są:
    • osoby studiujące na UMK,
    • osoby kształcące się na studiach doktoranckich i w szkołach doktorskich prowadzonych przez UMK,
    • osoby pracujące w UMK.

  2. Liczba konsultacji psychiatrycznych jest ograniczona i wynosi:
    • dla osób studiujących oraz kształcących się na studiach doktoranckich i w szkołach doktorskich – 4 wizyty,
    • dla osób pracujących – 2 wizyty.

  3. W uzasadnionych przypadkach, na wniosek lekarza psychiatry z NZOZ Remedis, Uniwersytet może zwiększyć limit o dodatkową wizytę.

  4. Korzystanie z konsultacji psychiatrycznych w ramach wskazanych wyżej limitów jest nieodpłatne.

  5. Przed umówieniem pierwszej wizyty u lekarza psychiatry osoby studiujące oraz kształcące się na studiach doktoranckich i w szkołach doktorskich zobowiązane są do odbycia konsultacji psychologicznych zapewnianych przez Uniwersytet (informacje na stronie: Zespołu Wsparcia Osób ze Szczególnymi Potrzebami ). 

  6. Psycholog w uzasadnionych przypadkach podejmuje decyzję o skierowaniu osoby na wizytę u lekarza psychiatry. Osoby skierowane do lekarza psychiatry otrzymają od psychologa kod weryfikacyjny, który należy podać podczas umawiania wizyty w NZOZ Remedis, telefon do rejestracji  668 476 791 lub mailowo: pro@remedis.pl.

  7. Osoby pracujące zgłaszają się bezpośrednio do NZOZ Remedis, telefon do rejestracji  668 476 791 lub mailowo: pro@remedis.pl.

  8. Konsultacje psychiatryczne są udzielane w siedzibie NZOZ Remedis w Toruniu, ul. Moniuszki 39. Przy pierwszej wizycie należy okazać w recepcji legitymację studencką lub doktorancką. Osoby pracujące powinny okazać legitymację służbową lub zaświadczenie o zatrudnieniu wystawione przez Dział Spraw Pracowniczych.

  9. Osoby uprawnione mają prawo do odwołania umówionej wizyty. Odwołania wizyty należy dokonać co najmniej na 24 godziny przed wyznaczonym terminem drogą telefoniczną: +48 668 476 791 lub mailową: pro@remedis.pl. Niedotrzymanie tego warunku skutkuje wliczeniem nieodbytej wizyty do limitu.

  10. W przypadku osób uprawnionych nie posługujących się językiem polskim Uniwersytet zapewnia podczas konsultacji tłumacza w języku angielskim. Taką potrzebę należy zgłosić minimum 7 dni przed wyznaczonym terminem wizyty drogą mailową: ośrodek_wsparcia@umk.pl.

  11. Dalsze leczenie psychiatryczne poza wskazanymi limitami osoby uprawnione podejmują we własnym zakresie.

Uwaga: Konsultacje mają charakter doraźny i nie zastępują długoterminowej terapii psychiatrycznej. Niezależnie od oferty przygotowanej przez Uniwersytet, rekomendujemy, aby osoby wymagające wsparcia lub terapii w zakresie zdrowia psychicznego zgłosiły się do wybranej przez siebie poradni i zapisały się na listę oczekujących.

Poniżej zamieszczamy listę ośrodków, w których można uzyskać długoterminową pomoc w ramach NFZ.

 

<<<wstecz

Uniwersytecki Ośrodek Wsparcia i Rozwoju Osobistego