Aktualności

04.05.2021

Pamiętniki pandemii. "Wnuki rosną, zdrowie się sypie, życie ucieka"

Żyjemy w społeczeństwie niepewności – mówi socjolog prof. Arkadiusz Karwacki, podsumowując badania nad zapiskami Polaków z czasu pandemii. O czym piszą, jak się czują? Wyniki są przygnębiające. 

więcej>>>

23.04.2021

Wieczór z krótkimi filmami o zdrowiu psychicznym

Studenci filologii angielskiej zapraszają studentów i wykładowców na wieczór z tłumaczonymi przez siebie krótkimi filmami dokumentalnymi i fabularnymi o tematyce zdrowia psychicznego, zaburzeń i urazów psychicznych oraz neuroróżnorodności.

więcej>>>

12-16.04.2021

Inauguracyjny tydzień Ośrodka

Uniwersytecki Ośrodek Wsparcia i Rozwoju Osobistego UMK serdecznie zaprasza studentów, doktorantów oraz wszystkich pracowników Uniwersytetu Mikołaja Kopernika na inauguracyjny Tydzień Ośrodka zaplanowany na okres 12-16 kwietnia 2021 w formie zdalnej.

W trakcie tego tygodnia planujemy zaprezentować Państwu nowoutworzoną stronę internetową Ośrodka, a także zaprosić na ciekawe wykłady, wywiady i spotkania.

Część spotkań, takich jak rozmowa z Dyrektorem Ośrodka, Pełnomocnikami Rektora i z Psychologami odbędą się na żywo za pomocą platform zdalnych. Poniżej znajdą Państwo dokładne terminy wydarzeń a także formularze, przez które można przesłać anonimowo pytania, które chcą Państwo zadać Psychologom lub Pełnomocnikom. Oczywiście, będzie także możliwość zadawania pytań w trakcie spotkania😊.

Uwaga: Linki do wydarzeń będą uaktywniane w terminie rozpoczęcia wydarzenia.

Wszystkich serdecznie zapraszamy! Do zobaczenia😊

 

PROGRAM TYGODNIA

UNIWERSYTECKIEGO OŚRODKA WSPARCIA I ROZWOJU OSOBISTEGO 

 

12.04 (poniedziałek):

 • 10.00-11.00 – spotkanie na żywo z  Dyrektor Ośrodka Wsparcia i Rozwoju Osobistego, dr Małgorzatą Fopka-Kowalczyk „Troska i współczucie w praktyce – czyli kilka słów o Ośrodku”

 • 13.00 – konkurs dla studentów: Samorząd Studencki UMK „Deal with it" Regulamin konkursu

 • 14.00 – Wykład: dr hab. Arkadiusz Karwacki, prof. UMK "Uważność w społeczeństwie niepewności"

13.04 (wtorek):

 • 9.00 – podróż po ścieżkach ośrodka - wycieczka po gabinecie Ośrodka

 • 11.00 – wywiad z Prorektor ds. Studenckich prof. dr hab. Beatą Przyborowską, dr hab. Arkadiuszem Karwackim, prof. UMK oraz dr Małgorzatą Fopka-Kowalczyk „UMK. W czym możemy pomóc?” (link do wywiadu) 

 • 14.00 – wykład: Prof. dr hab. Piotr Błajet „Moje zdrowie – co ja mogę?” 

14.04 (środa):

 • 10.00 – wykład: mgr Anna Mielczarek-Taica "Samoukojenie - czyli jak radzić sobie ze stresem na co dzień" 

 • wywiad z Dyrektor Ośrodka, dr Małgorzatą Fopka-Kowalczyk dla Głosu Uczelni: „Pomagać i wspierać” (link  do wywiadu

15.04 (czwartek):

 • 10.00 – wykład: dr Małgorzata Stankiewicz „Samotroska w czasach pandemii” 

 • 13.00 – spotkanie ze sportowcami: Patrycją Lorkowską, Julią Walczak, Adrianem Brzezińskim – „Studia – sport – rozwój osobisty” 

 16.04 (piątek):

 • 10.30-11.30 - konsultacje na żywo z Pełnomocnikami JM Rektora: dr hab. Aleksandrą Derrą, prof. UMK  i dr Bartłomiejem Chludzińskim: W czym możemy pomóc? - równość, bezpieczeństwo, rozwiązywanie sporów” 

 • 14.00-15.30 – spotkanie na żywo na platformie Teams z psychologami UMK: dr Magdaleną Cyrklaff-Gorczycą i mgr Barbarą Lorek: "Dlaczego rozmowa jest ważna? Kilka słów o pracy psychologa" 

 • 16.00 – Zakończenie Tygodnia Ośrodka 

Uniwersytecki Ośrodek Wsparcia i Rozwoju Osobistego