Pomoc psychologiczna
W roku akademickim 2020/2021 bezpłatne konsultacje psychologiczne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika prowadzi:
- dr Magdalena Cyrklaff-Gorczyca – pracownik UMK, specjalistka psychologii klinicznej
Osoby zainteresowane udziałem w konsultacjach w środy i czwartki w godz. 17.00-20.00 proszone są o wcześniejszy kontakt SMS-owy lub mailowy w celu ustalenia terminu wizyty.
e-mail: BON_psycholog@umk.pl,
telefon: 502-695-564
- mgr Barbara Lorek - specjalistka psychologii klinicznej
Osoby zainteresowane udziałem w konsultacjach w piątki w godz. 9.00-19.00 proszone są o wcześniejszy kontakt SMS-owy w celu ustalenia terminu wizyty.
telefon: 662 030 772.
W treści SMS lub maila należy podać imię, nazwisko i swój statusu na Uczelni (student, doktorant lub pracownik UMK). Po wysłaniu e-maila lub wiadomości SMS prosimy czekać na kontakt ze strony psychologa w celu umówienia terminu konsultacji.
REGULAMIN KONSULTACJI PSYCHOLOGICZNYCH
- Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zapewnia bezpłatne konsultacje psychologiczne skierowane do posiadających orzeczoną niepełnosprawność lub doświadczających przejściowych problemów natury psychicznej:
- studentów UMK,
- doktorantów UMK,
- pracowników UMK.
- Podstawowym celem wsparcia jest pokonywanie barier wynikających ze stresu, stanów lękowych, problemów natury psychicznej, problemów osobistych, poczucia wykluczenia społecznego oraz trudności w komunikacji. Konsultacje służą także budowaniu motywacji, zarządzania czasem, radzeniu sobie w sytuacjach stresowych oraz w sytuacji nawarstwienia się zaległości.
- Wsparcie obejmuje także poszerzanie wiedzy całej społeczności akademickiej na temat komunikacji z osobami z niepełnosprawnościami i problemami natury psychicznej.
- Korzystanie z pomocy psychologicznej jest dobrowolne.
- Konsultacje psychologiczne organizowane są przez Zespół ds. Studentów Niepełnosprawnych i prowadzone przez osoby posiadające wykształcenie i doświadczenie zawodowe w zakresie psychologii klinicznej.
- Psycholog uprawniony jest do weryfikacji posiadania przez osobę zgłaszającą się na konsultacje statusu studenta, doktoranta lub pracownika UMK.
- Psycholog jest zobowiązany do przestrzegania tajemnicy zawodowej i zachowania poufności informacji otrzymanych podczas konsultacji.
- Ujawnienie informacji objętych tajemnicą zawodową jest dopuszczalne tylko w przypadku, gdy:
- występuje lub może wystąpić zagrożenie zdrowia, życia, bezpieczeństwa studenta, pracownika Uczelni lub innych osób,
- zachowanie tajemnicy zawodowej może prowadzić do naruszenia prawa,
- ujawnienie poufnych informacji innej osobie lub instytucji jest niezbędne w procesie terapii i/lub leczenia.
- Psycholog indywidualnie podejmuje decyzję o formach wsparcia - osobistej, mailowej lub telefonicznej.
- Psycholog ma prawo odmówić konsultacji w sytuacji, gdy osoba korzystająca z pomocy w sposób rażący narusza jego dobro osobiste, napastuje, obraża lub łamie podstawowe zasady zachowania.
- Psycholog może odmówić konsultacji, jeśli uzna, że jego kompetencje są w danym przypadku niewystarczające. W takiej sytuacji zobowiązany jest do zaproponowania innego terapeuty lub miejsca, w którym można uzyskać bezpłatną pomoc.