Polecamy

 Odpuść okładka.jpg

Fabrice Midal, Odpuść sobie i żyj. Grupa Wydawnicza Foksal, Warszawa 2018.

 /W PRZYGOTOWANIU/

 

 

 

 detoks okładka.jpg

Rafael Santandreu, Twój umysł na detoksie. Czyli jak nie zatruwać sobie życia. Muza SA, Warszawa 2015.

 /W PRZYGOTOWANIU/ 

 

 

 

 

 

 medytacja okłądka.jpg

Christophe Andre, Medytacja dzień po dniu. 25 lekcji uważnego życia. Wydawnictwo Czarna Owca, Warszawa 2013.

 /W PRZYGOTOWANIU/

 

 

 

 

 

umysł okładka.jpgSteven C. Hayes, Umysł wyzwolony. GWP, Sopot 2020.

Jeśli szukamy spójnej koncepcji, która ma walory pozwalające na odczytanie naszych systemów reagowania na bodźce płynące z zewnątrz i wewnątrz i jednocześnie budowania zintegrowanej postawy wobec tego, co nas otacza, to opisana w książce terapia akceptacji i zaangażowania Hayes’a jest świetną propozycją.

 Czytaj więcej >>>

 

 

 

 

cud okładka.jpg

Thich Nhat Hanh, Cud uważności. Prosty podręcznik medytacji. Wydawnictwo Czarna Owca, Warszawa 2015.   

Człowiek nie podróżuje prywatnie przez cały czas i przestrzeń, oddzielony od reszty świata grubą skorupą. Życie stu lub stu tysięcy istnień odizolowanych w ten sposób nie tylko nie jest życiem, ale nie jest nawet możliwe.

 Czytaj więcej >>>

 

 

 

 rozwój okładka.jpg

Monika i Marcin Gajdowie, Rozwój. Jak współpracować z łaską? Pro Homine, Goleniów 2013. Książka zawiera wiele niebanalnych przemyśleń na temat rozwoju każdego i każdej z nas, niezależnie od aktualnego stażu życiowego. Za cele tego procesu została uznana: miłość. Ej tam, może ktoś powiedzieć, czy warto czytać książki, które odwołują się do takiego patosu? Tą warto. 

 Czytaj więcej >>>

 

 

 

technika-uwalniania.jpg

David R. Hawkins, Technika uwalniania. Podręcznik rozwijania świadomości. Virgo, Warszawa 2016.

Jest nam na rękę czuć się nieszczęśliwie i okropnie. Pojawia się jednak pytanie: jak długo jeszcze?

Czytaj więcej >>>

 

 

 

 

 

uwaznosc.jpg

Mark Williams, Danny Penman, Mindfulness. Trening uważności. Samo sedno, Warszawa 2014.

Fundamentem dużej części tego poczucia winy i wstydu jest lęk - wewnętrzny agresor, którego człowiek nosi ze sobą wszędzie, we własnej głowie. Lęk przed tym, że nie jest się wystarczająco dobrym. Lęk przed tym, że pozwolenie sobie na relaks doprowadzi do porażki.

Czytaj więcej >>>

 

 

 

 

ponad-lekiem.jpg

Stefan G. Hofmann, Ponad lękiem. Strategie terapii poznawczo-behawioralnej i uważności pozwalające przezwyciężyć lęk, strach i zamartwianie się. Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Sopot 2021.

Lęk jest niełatwym problemem do rozwiązania, ponieważ choć powoduje mnóstwo trudności, to jednak pozostaje także normalnym elementem życia codziennego. Dlatego obniżenie jego poziomu nie oznacza, że już nigdy nie będziesz go odczuwać - oznacza natomiast to, że udało ci się osiągnąć stan, w którym lęk nie uniemożliwia robienia rzeczy, na których najbardziej ci zależy.

Czytaj więcej >>>

 

 

Christophe Andre, Alexandre Jollien, Matthieu Ricard, Trzech przyjaciół w poszukiwaniu mądrości, Wydawnictwo Czarna Owca, Warszawa 2017.

Autorzy opisują własne doświadczenia zmagania z codziennością, ale i swoje życiowe odkrycia (drogowskazy) pokazując, że każdy z nas ma swoją pracę do wykonania aby znajdować w życiu chwile szczęścia.

Czytaj więcej >>>

 

 

 

Susan Jeffers, Mimo lęku, Grupa Wydawnicza Foksal. Warszawa 2015.

Autorka pokazuje poziomy doświadczania lęku z centralnym przekonaniem, które często staje się naszym filtrem myślowym, że nie poradzimy sobie z tym, co przyniesie nam życie.

Czytaj więcej >>>

 

 

 

 

 

Emma Seppala, Droga do szczęścia, Wydawnictwo Czarna Owca, Warszawa 2017.

Autorka bardzo gruntownie osadza swoje odkrycia w licznych badaniach naukowych (niezwykle intrygujące wnioski), a jednocześnie proponuje szereg narzędzi rozwijania nowych form relacji z sobą samym, innymi, z czasem, naszymi zasobami w poszukiwaniu tego, czego nam brakuje.

Czytaj więcej >>>

 

 

 

okładka 4.jpg

Victor E. Frankl, Człowiek w poszukiwaniu sensu. Wydawnictwo Czarna Owca, Łódź 2015.

Jedno z najbardziej przejmujących świadectw okrucieństwa holocaustu a jednocześnie prezentacja oryginalnej autorskiej teorii Frankla w postaci logoterapii. Dramat egzystencji i wszechstronnego wyniszczenia człowieka stanowi tło do zobrazowania potencjalnych reakcji i postaw wyrażonych stosunkiem do innych ludzi: niemieckich oprawców czy współwięźniów.

Czytaj więcej >>>

 

 

 

okładka 5.jpg

Will van der Heart, Rob Waller, Perfekcjonizm. Zmierzając ku wolności. Wydawnictwo W drodze, Poznań 2016.

Perfekcjonistom trudno pogodzić się z myślą, że mogą nie mieć zupełnej kontroli, zwykle bowiem wszystko odnoszą do siebie. To zaś sprawia, że postępują nierozsądnie i biorą na siebie zbytnią odpowiedzialność za rzeczy, nad którymi nie mogą zapanować.

Czytaj więcej >>>

 

 

 

 

okładka 6.jpg

Christophe Andre, I nie zapomnij być szczęśliwy. ABC psychologii pozytywnej. Wydawnictwo Czarna Owca, Warszawa 2015.

(...)największy postęp, jakie dokonałem w ostatnich latach w kwestii medytacji, to zrozumienie następującej rzeczy: walka pilnego z ważnym rozpoczyna się od samego rana, ze wstaniem z łóżka. I będzie trwać, dopóki będę istnieć. Czasami opowiem się po stronie tego, co ważne. Czasami będę niewolnikiem tego, co pilne. I bardzo dobrze: to znak, że żyję

Czytaj więcej >>>

Uniwersytecki Ośrodek Wsparcia i Rozwoju Osobistego